Witajcie!

 

Dzisiaj trzecia już część historii Sułtany. Dla przypomnienia

  • I to”Księżniczka”
  • II „Córki księżniczki Sułtany”

Recenzje wcześniejszych części oczywiście znajdziecie na Molach :)

 

Tytuł: W kręgu księżniczki Sułtany

Autor: Jean Sasson

Stron: 286

Wydawnictwo: Albatros

IMG_4870

„Długo oczekiwana trzecia część historii księżniczki Sułtany, siostrzenicy króla Arabii Saudyjskiej Fajsala. Piórem swej wieloletniej przyjaciółki, Amerykanki Jean Sasson, kreśli opowieść o swym niezwykłym życiu. Wychowana w niesłychanym bogactwie, w rzeczywistości żyje jak ptak w pozłacanej klatce. Ukończywszy czterdzieści lat dochodzi do wniosku, iż niczego w swoim życiu nie osiągnęła. Dopiero podczas rodzinnej wyprawy na pustynię Sułtana odnajduje sens życia.”

 

Po przeczytaniu drugiej części czułam dość spory niedosyt, co przełożyło się na moją niechęć do trzeciej części. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach  niechęć była zupełnie niepotrzebna i szybko zniknęła, bo autorka tym razem nie zawiodła i książkę czytało mi się cudownie.

W tej części poznajemy dalsze losy Sułtany, która jest już dojrzałą kobietą, ale nie czuje satysfakcji ze swojego życia. Nie może pogodzić się z wieloma niepowodzeniami: nie udało jej się uchronić ukochanej siostrzenicy Muniry przed małżeństwem z dużo starszym mężczyzną, który już wiele lat temu pokazał jak bardzo jest zdeprawowany. Sułtana wiedziała jaki los czeka jej siostrzenicę, ale mimo wielu prób nie udało jej się nie dopuścić do tego małżeństwa.

Porażką okazała się również próba uwolnienia wielu kobiet przetrzymywanych w haremie przez jej kuzyna Fadela. Kobiety, a nawet młode dziewczęta były brutalnie wykorzystywane i mimo ogromnych chęci pomocy im Sułtanie znów się nie powiodło…

Wszystko zmienia rodzinna wyprawa na pustynię i Sułtana wreszcie odnajduje sens życia.

Co takiego nadało jej życiu nowy sens? Dowiecie się sięgając po to książkę :)

Jest zdecydowanie lepsza od drugiej części i warto po nią sięgnąć!

 

Moja ocena:

8/10

 

Pozdrawiam

Mole w książkach

Komentarze na temat “Jean Sasson – W kręgu księżniczki Sułtany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.