Witajcie!

 

Wiele osób zastanawiało się, kiedy pojawi się kolejny tom kolekcji. Sama dokładnie nie wiem czy pojawił się 24.12 czy dopiero po Świętach, bo swój kupiłam dopiero wczoraj. Tym razem jest to:

 

Kim Noble – „Labirynt tożsamości”

zdjęcie 1

 

zdjęcie 2

 

„Traumatyczne przeżycia w dzieciństwie Kim Noble sprawiły, że jej umysł rozpadł się na wiele części, z których każda stała się nową osobowością i zaczęła żyć własnym życiem. Jest wśród nich między innymi nastoletnia anorektyczka, kilkuletni chłopiec, niezrównoważona dewotka… Żadna z osobowości nie zdawała sobie sprawy o istnieniu innej i nie wiedziała, że nie jest „normalną” osobą. Dopiero po czterdziestu latach u kobiety zdiagnozowano zaburzenie dysocjacyjne tożsamości”

Co takiego wydarzyło się w dzieciństwie Kim, że jej osobowość uległa tak wielkiej zmianie?

Dlaczego regularnie była zamykana w szpitalach psychiatrycznych?

Jak to w ogóle możliwe, że w jednym ciele żyje kilka różnych osobowości?

 

Nie mogę się doczekać przeczytania tej książki i znalezienia odpowiedzi na te pytania, bo zapowiada się na naprawdę fajną!!

Autorki nie znal i do tej pory nie miałam z nią styczności, ale mam nadzieję, że jej twórczość mnie nie zawiedzie.

 

Za dwa tygodnie:

Kathy Harrison – „Walka o Daisy”

 

Czytacie książki z kolekcji Hachette? Na którym tomie jesteście? :)

 

Pozdrawiam!

Mole w książkach

 

8 komentarzy na temat “Historie Prawdziwe Hachette – tom 12! do kupienia w kioskach

 1. Bardzo cieszę się, że wydawnictwo Hachette zdecydowało się na wydanie takiej kolekcji.
  Ostatnio skończyłam „Czekając na anioły” i przez ostatnie 70 stron na przemian czytałam i ocierałam łzy.
  Próbowałam przeczytać „Krwawy kult”, jednak chaos, jaki panuje w tej książce spowodował, że wylądowała z powrotem na półce.
  Dowiedziałam się, że na rynku pojawi się niedługo także „Żona Mormona” i pomyślałam, że może najpierw ją przeczytam to potem zrozumiem ideę „Krwawego kultu”.

  Teraz wróciłam do „Wstydu” – i już mnie ta książka pochłonęła. Myślę, że dzisiaj ją skończę. To już ostatnia pozycja, jaka mi została i będę z niecierpliwością czekała na styczniową przesyłkę.

  Mam pytanie, skąd czerpiesz opisy książek? Bo ja niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć (no chyba, że książka pojawiła się już wcześniej).

  • Kolekcja też bardzo mi się podoba a jedyne co mam do zarzucenia to brak opisów na tylnej okładce. Lubię wiedzieć o czym jest dana książka w sensie tematyki zanim po nią sięgnę. Opisy biorę z „tekturki” dołączonej do ksiazki- kupuje ksiazki w kiosku.

   Dzisiaj właśnie przygotowałam recenzję „czekajc na anioły” bo miałam okazję przeczytać ja juz jakiś czas temu. „Wstyd” też juz przeczytałam i zabieram się aktualnie za „Mamo uciekaj” muszę trochę nadrobić zaległości ;)

   • Od „Mamo uciekaj” nie oderwiesz się tak łatwo – mnie powstrzymał skutecznie sen – dosłownie zastygłam z książką w ręku ;)
    Ciekawa jestem Twojego zdania na temat „Czekając na anioły” – no ale swoje odczucia po tej lekturze zostawię w komentarzu pod odpowiednim postem :)

    A wracając jeszcze do kolekcji to dowiedziałam się ostatnio, że ma ona liczyć 61 tomów, więc będzie co czytać :)
    Co prawda moim zdaniem książki można było trochę ulepszyć (liczyłam, że zostanie pasek jako zakładka taki , jak był w dwóch pierwszych tomach, no i bardzo brakuje mi opisów książek), ale i tak uważam, że są dobrze wydane i warto wydać na nie pieniądze.

    • Masz racje nie mogłam się oderwać i wczoraj przeczytałam całą i połowę „Miejsce przy stole”, którą czyta mi się trochę gorzej.

     Recenzje zaczną pojawiać się niedługo wg kolejności i z przyjemnością poznam i Twoją opinię o tych książkach pod postami :)

     O ilości tomów w kolekcji wiedziałam już wcześniej i faktycznie trochę tego będzie :) Nie wiem o jakich paskach jako zakładka mówisz, bo ja w pierwszych tomach żadnej nie miałam. Żałuję jedynie, że nie ma opisów na tylnej okładce.

 2. Z niecierpliwością czekam na recenzję tej książki, ponieważ sama chciałabym ją przeczytać i zastanawiam się, czy warto :) Pozdrawiam serdecznie.

  • Do 7 tomu recenzje mam już gotowe i niedługo będą się pojawiały. Teraz kończę 8 tom i myślę, że niedługo pojawi się też recenzja 12 tomu także zapraszam :)

  • Nie mam prenumeraty, więc książki kupuję w kiosku i w folii z książką jest taka „tekturka” na której znajduje się opis książki i tytuł kolejnego tomu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.