Witajcie

 

Nie wiem dlaczego tyle czasu nie mogłam się zabrać za ten post. W każdym razie nadrabiam i mimo, że prawie wszystkie książki mam już „za sobą” to zobaczcie jakie recenzje niedługo pojawią się na Molach :)

 

Na początek jak zwykle „biedny” stosik z biednej biblioteki ;) :

 

IMG_4527

 

Zaczynamy od góry:

IMG_4532

 

„Szokująca i jednocześnie inspirująca książka. Po sukcesie „Fatwy” autorka tworzy następną, zniewalającą książkę o kobietach, których życie przemieniło się w piekło. Niejednokrotnie już w dzieciństwie były maltretowane. Często zmuszano je do małżeństwa. Sponiewierane i upokorzone przez bliskich pragną odnalezć spokój. Chcą stać się „niewidzialnymi”, aby uciec przed ciągle obecnym uczuciem strachu.”

IMG_4533

„Kiedy Jasvinder Sanghera skończyła czternaście lat, pokazano jej fotografię człowieka, którego niebawem miała poślubić. Perspektywa rychłego małżeństwa wzbudziła w niej przerażenie: nieraz była świadkiem upokorzeń, jakie jej starsze siostry znosiły w wymuszonych przez rodziców związkach. Zdecydowała się na ucieczkę z domu, lecz za swój czyn została wyklęta z rodziny, co pogrążyło ją w rozpaczy. 

„Zhańbiona” to rozdzierająca serce opowieść o młodej dziewczynie, która usiłuje wydostać się z okrutnego i zamkniętego świata, gdzie honor znaczy więcej niż życie. Jasvinder opowiada o potwornym uciemiężeniu, pełnej udręk walce z restrykcyjnym kodeksem honorowym i niezłomnym charakterze, który pozwolił tę walkę podjąć. „

 

IMG_4534

„Zaalarmował ich hałas. Wybiegli z pokoju i zobaczyli tatę. Zwisał na sznurze nad schodami…

Robbie ma pięć lat, kiedy jego ojciec po samobójczej próbie trafia do szpitala psychiatrycznego.Matka wcześniej zajęta wyłącznie kolejnymi kochankami, teraz znika na dobre. Starszy brat Robbiego zostaje umieszczony w domu dziecka Haut de la Garenne, a Robbie i jego trzyletni braciszek – w Sacré-Coeur, sierocińcu prowadzonym przez siostry zakonne.Ogromny ponury gmach przeraża chłopców od pierwszej chwili. Ale gorsze jest to, co dzieje się za jego murami. Bicie, chłostanie pejczem, ciemny kurnik, w którym za karę zamyka się dzieci jak w karcerze.Okrucieństwo zakonnic jest niewyobrażalne. Uderzony w głowę brat Robbiego doznaje nieodwracalnego urazu mózgu…
Kiedy Robbie zostaje przeniesiony do Haut de la Garenne, myśli, że to koniec horroru.Tu są książki, telewizor, ogród… i pokoje kar, gdzie wychowawcy znęcają się nad chłopcami. I jeszcze bardziej koszmarne miejsca…”

IMG_4535

„Dziesięcioletni Borys, chłopiec z patologicznej, wiejskiej rodziny, zostaje oddany do domu dziecka. Dzień po dniu Borys relacjonuje wydarzenia, których jest uczestnikiem lub świadkiem, opowiada o świecie wynaturzonym, wstrętnym i nieludzkim, w którym jednak się żyje, je, śpi, chodzi do szkoły, podejmuje pierwsze decyzje, po raz pierwszy kocha… W tle widać zmieniającą się Polskę. Wzruszenie przeplata się z poczuciem bezradności. Przez ten „czarny świat” bohater przenosi jednak wrażliwość i, co najważniejsze, nadzieję. ” 

IMG_4536

Składa się z dwóch książek: 

„Z zimną krwią”


„Przeżyła… Czy to przeznaczenie, czy po prostu szczęście? Gdy porzucona przez narzeczonego, poniżona i zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba.
Początkowo wydawało się, że to dzieło szaleńca niewymierzone w żadną konkretną osobę. Dopiero gdy próbowano zepchnąć jej samochód z drogi, Nina zdała sobie sprawę, że ktoś chce ją zabić. Ale kto i dlaczego? Musi się tego dowiedzieć, i to szybko. Krok po korku odkrywa przerażającą prawdę – jej los jest w rękach genialnego szaleńca, który prowadzi grę bez skrupułów”

„Czarna loteria”

„To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę ofiary adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate i nie wierzy, że padła ofiarą spisku.
Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.”

 

I na koniec 3 nowości kupionych na różnych przecenach :

IMG_4528

 

Od góry:

IMG_4529

 

„Księga II trylogii Cobena, której bohaterem jest Mickey Bolitar, bratanek Myrona, poszukujący prawdy o okolicznościach śmierci swego ojca Brada. Akcja książki toczy się bezpośrednio po wydarzeniach opisanych we wcześniejszej powieści „Schronienie”.

Co stało się z ojcem Mickeya? Czy rzeczywiście zginął na oczach syna w wypadku samochodowym? Kim był mężczyzna, łudząco podobny do zbrodniarza z SS zwanego „Rzeźnikiem z Łodzi”, który zabrał jego ciało do karetki? Jaka jest prawdziwa rola Schroniska Abeona- tajemniczej organizacji, dla której pracował Brad Bolitar? Jedyna osoba, która mogłaby pomóc Mickeyowi- była więźniarka z Auschwitz, Lizzy Sobek- odmawia wyjaśnień. Mickey i dwójka jego najbliższych przyjaciół, bystra Ema i czarujący Łyżka, pakują się w kolejne kłopoty, które mogą mieć związek z przeszłością. Tym razem chodzi o morderstwo: ktoś zastrzelił matkę Rachel Caldwell- dziewczyny, która nie jest Mickeyowi obojętna. Choć młody Bolitar jest nie mniej inteligentny i uparty niż jego wuj Myron, w tej sprawie musi naprawdę postępować wyjątkowo ostrożnie. Zabójca może znowu uderzyć bez jakiegokolwiek ostrzeżenia…” 

IMG_4530

 

 

„Po wykonaniu serii ryzykownych zadań Henrik Petterson chciałby zupełnie wycofać się z Gry, ponieważ od kiedy się w nią zaangażował, życie jego i jego siostry stale było w niebezpieczeństwie. Kiedy otrzymuje anonimowy SMS z propozycją dalszego uczestnictwa w Grze, uświadamia sobie, że nie udało mu się przed nią ukryć.

Wiadomość wytrąca go ze stanu wątłej równowagi, którą z takim trudem wypracował. Sprawę pogarsza fakt, że inwigiluje go policja. Mimo wszystko HP wyznacza sobie jeszcze jeden cel. Chce rozpracować Grę i zdemaskować jej mechanizm, tak aby już na zawsze się od niej uwolnić

 

 

 

 

IMG_4531

 

„Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce. Czasu na rozmyślania nie ma niestety zbyt wiele. Ledwie na dobre odzyskuje przytomność, ktoś próbuje go zabić. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks Langdon opuszcza w pośpiechu szpital. Ścigany przez nieznanych wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując odkryć powody niespodziewanego pościgu. Podąża śladem tajemniczych wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego… Czy jego wiedza o tajemnych sekretach, które skrywa historyczna fasada miasta wystarczy, by umknąć nieznanym oprawcom? Czy zdoła rozszyfrować zagadkę i uratować świat przed śmiertelnym zagrożeniem?”

Niedługo recenzje tych książek zaczną pojawiać się na Molach, a ja mogę oddać się w 100% czytaniu książek z serii Historie Prawdziwe od Hachette, bo wiem że wiele osób czeka na recenzje :)

O której książce chcielibyście poczytać w pierwszej kolejności? 

Pozdrawiam

Mole w książkach

6 komentarzy na temat “Stosik biblioteczny + nowości – LISTOPAD/GRUDZIEŃ

 1. A ja myślałam, że teraz czas na kolekcję z wydawnictwa Hachette. Czekam na Twoje oceny z niecierpliwością :)

  Bardzo polecam „Bez skrupułów” – świetna książka, zresztą naprawdę nie czytałam jeszcze złej książki tej autorki.

  Czytałam „Córki hańby” Sanghery (zresztą”Zhańbiona też czeka u mnie na swoją kolej). To niesamowita kobieta naparwdę.

  • Napisałam, że właściwie wszystkie te książki mam już przeczytane i recenzję czekają tylko na publikację :) Dlatego teraz w 100% oddaję się kolekcji Wydawnictwa Hachette :)

   Bez skrupułów nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia aczkolwiek dobrze się ją czytało :) Jest to raczej jedna z książek, której za miesiąc nie będę pamiętała, może dlatego, że historie w niej opisane są bardzo przewidywalne i oklepane :/

   „Córki hańby” nie czytałam, ale mam w planach :)

   • No tak to jest jak się czyta po łebkach :)

    W takim razie czekam na recenzje „Zhańbionej” i „Bez skrupułów” z tego stosu:)

    Czekam też na relacje dotyczące Kolekcji. Na pewno będę tutaj często zaglądać :)

    Pozdrawiam

    • Czasem sama czegoś nie doczytam ;) „Zhańbiona” pojawi się na początku przyszłego tygodnia :)

     Relacje z czytania Kolekcji już niebawem :)

     Zapraszam :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.