Hej :)

Dzisiaj krótko, zwięźle i na temat ;), bo też i nie ma o czym pisać skoro biblioteka wieje pustkami i to niestety nie dlatego, że jest świeżo po remoncie, tylko brak jakichkolwiek nowości. O „lepszych” książkach też raczej można zapomnieć. Chciałam wreszcie dobrać się do „50 twarzy Grey’a”, bo nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na tą pozycję z racji mojego średniego zainteresowania tego typu książkami, a chcę wyrobić sobie zdanie o książce, która wzbudziła tyle kontrowersji i skrajnych uczuć czytelników :) Niestety w bibliotece dowiedziałam się, że mogę się zapisać do kolejki, bo mają cały jeden egzemplarz i czeka się dwa miesiące :D Myślałam, że ich tam wszystkich śmiechem pozabijam ;)

To tyle tytułem wstępu ;) Oto jedyne sensowne zdobycze:

IMG_4060-001

 

IMG_4061-001

„Przed domem doktor Maury Isles zostają znalezione zwłoki zastrzelonej bliźniaczo do niej podobnej kobiety – jak się później okazuje, o tej samej grupie krwi i dacie urodzenia. Badanie DNA wykazuje, że Anna Leoni jest jej siostrą. Obie zostały kiedyś adoptowane. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi Jane Rizzoli.
Tymczasem Maura próbuje dowiedzieć się, kim byli jej biologiczni rodzice; trafia do wynajmowanego przez Annę domu, który kryje straszną tajemnicę. Domniemana prawdziwa matka obydwu sióstr odbywa karę więzienia za brutalne zabójstwo dwóch kobiet. Dochodzenie prowadzone przez Jane zatacza coraz szersze kręgi, ujawniając cały łańcuch planowanych z premedytacją zbrodni, których ofiarami padają ciężarne kobiety.”

IMG_4062-001

„Lekarz sądowy Maura Isles sądziła, że w pracy nic już jej nie zaskoczy. Martwi nigdy nie sprawiają kłopotów. Gdy zapakowana w plastikowy worek bezimienna piękna kobieta niespodziewanie otwiera oczy, problemy spiętrzają się w lawinę. Przewieziona do szpitala ofiara z zimną precyzją zabija ochroniarza i bierze zakładników. Jest wśród nich ciężarna pacjentka, detektyw Jane Rizzoli. Kim jest tajemnicza desperatka i jakie ma zamiary?

Maura i mąż Jane, agent FBI Gabriel Dean, łączą siły, by odkryć tożsamość zabójczyni – zanim dojdzie do szturmu policji. Okazuje się, że zastrzelony ochroniarz nie był pracownikiem szpitala i nikt z personelu go nie znał. Kolejne fakty, które wychodzą na jaw wskazują, iż porwanie zakładników to tylko wierzchołek góry lodowej znacznie poważniejszej sprawy powiązanej z gwałtami, morderstwami i handlem żywym towarem. Prawda ukryta jest naprawdę głęboko – i tylko Jane ma do niej klucz. Najpierw jednak sama musi przeżyć… ”

 

IMG_4063-001

„Znakomite powieści kryminalne szwedzkiej autorki. Ich głównym bohaterem jest komisarz policji Claes Claesson, któremu partneruje lekarka Veronika Lundborg.

Veronika Lundborg i Claes Claesson pobierają się wreszcie po wielu latach znajomości, a córka Veroniki, Cecilia, wprowadza się do pierwszego własnego mieszkania. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie jak najlepiej, rodzina zostaje poddana ciężkiej próbie. W spokojnej dzielnicy willowej, na wracającą z przyjęcia Cecilię napada nieznany sprawca. Dziewczyna odnosi ciężkie obrażenia i trafia do szpitala. Podczas gdy Veronika czuwa przy łóżku Cecilii, Claes opiekuje się ich małą córką Klarą, która właśnie zaczyna przedszkolną edukację. Pewnego popołudnia telefonuje do niego zaniepokojona sąsiadka.
Jej mąż, który przed kilkoma dniami pojechał na badania do szpitala w Lund, przepadł bez śladu. Kiedy Claes Claesson we współpracy z policją w Lund próbuje zgłębić przeszłość mężczyzny, miastem wstrząsa kolejna tragedia. Koleżanka Cecilii zostaje znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Czy między tymi przestępstwami jest jakiś związek? Co dzieje się w kręgu młodych lekarzy, w którym obracała się zarówno Cecilia, jak i jej koleżanka. Odpowiedź na te pytania kryje się w labiryncie szpitalnych korytarzy…”

 

 

Jak widzicie książki tylko trzy, ale nie ubolewam nad tym specjalnie póki co, bo mam dużo innych kupionych przeze mnie w kolejce do przeczytania :)

Jeśli któraś z nich szczególnie Was zainteresowała- koniecznie dajcie znać to na pewno przesunie się w górę w kolejce „do przeczytania”

Pozdrawiam!
Mole w książkach :]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.