Hej Kochani!

 

Wreszcie udało mi się przebrnąć przez całą sagę o Tudorach Philippy Gregory i mam czas na inne książki :) Nie wiem czy też tak macie, ale jak wezmę się za jakiś cykl to nie potrafię się oderwać i muszę przeczytać wszystkie części jedna po drugiej :) Rzadko też biorę się za jakiś cykl jeśli nie mam wszystkich części :)

Jeśli chodzi o cykl Tudorowski Philippy to ciężko jest znaleźć info jakie książki obejmuje i ich kolejność wg chronologii. Mi się udało do tego dojść i w ostatniej książce Wydawnictwo wreszcie potwierdziło moje przypuszczenia i pojawi się dla zainteresowanych osobny post, bo przy wcześniejszych recenzjach „Wiecznej księżniczki” i „Kochanic króla” pojawiały się komentarze mijające się z prawdą, a ja sama niestety zostałam wprowadzona w błąd. Nawet ludzie z Empiku nie bardzo się orientują w tej kwestii, więc będzie osobny porządkujący post :)

Ale do rzeczy, bo w końcu dzisiaj nie o Tudorach, tylko o nowościach na mojej półce :) A wyjątkowo mamy dwa stosiki, ale się obłowiłam ;)

IMG_4312

Zacznę od książek po lewej– stosik biblioteczny. Jak pewnie większość  z Was już wie w mojej bibliotece wieje pustkami, ale tym razem wyjątkowo udało mi się upolować parę, chyba całkiem fajnych tytułów :)

 

IMG_4313

Od góry:

IMG_4315

„Na stół sekcyjny Johna Stapletona trafiają zwłoki pacjenta jednego z nowojorskich szpitali. Patolog ze zdumieniem stwierdza, że pacjent umarł na dżumę. Wkrótce podobne przypadki zaczynają się mnożyć, a choroby, z którymi styka się Stapleton, są coraz dziwaczniejsze. Zaniepokojony patolog wszczyna prywatne śledztwo. Wpada na trop iście makiawelicznej intrygi, w której istotną rolę odgrywa niezwykła, piękna kobieta…”

 

 

IMG_4317

„Położone nad jeziorem Locust miasteczko Tranquility wydawało się oazą spokoju. Doktor Claire Elliot osiedla się tutaj wraz ze swoim nastoletnim synem Noahem, w nadziei, że uchroni go przed niebezpieczeństwami wielkiego miasta. Niespodziewanie jeden z jej młodych pacjentów, kolega Noaha ze szkoły, popełnia zbrodnię. Niektórzy obwiniają o to lekarkę, która zmieniła chłopcu kurację przepisaną przez poprzedniego lekarza. W Tranquility szerzą się akty przemocy popełniane przez nastolatków, są kolejne ofiary śmiertelne. Psychoza zaczyna przyjmować rozmiary epidemii. Claire ujawnia, że podobne wydarzenia miały już miejsce w przeszłości – sto i pięćdziesiąt lat wcześniej. W pobliżu jeziora wymordowano całe rodziny. Czy istnieje medyczne wyjaśnienie tej zagadki? Claire musi je szybko odkryć – aby uratować siebie i swojego syna… „

 

IMG_4319

„Starożytna egipska mumia odnaleziona w magazynach bostońskiego Muzeum Crispina okazuje się znacznie młodsza, niż sądzono. W jej nodze tkwi jak najbardziej współczesna kula. Spawę prowadzi detektyw Jane Rizzoli. Gmach muzeum kryje więcej tajemnic, jak spreparowaną na indiańską modłę głowę kolejnej ofiary. Zatrudniona w muzeum młoda egiptolożka, doktor Josephine Pulcillo, zaczyna otrzymywać zagadkowe anonimy. W bagażniku jej samochodu zostają odkryte zwłoki innej młodej kobiety. Rizzoli zyskuje pewność, iż ma do czynienia z działającym od lat seryjnym mordercą, prawdopodobnie archeologiem. Pierwsza ofiara, mumia nazwana Panią X, była studentką archeologii, która zaginęła na wykopaliskach dwadzieścia parę lat wcześniej. W tym samym wieku jest Josephine, która też tajemniczo znika. Wówczas wychodzi na jaw, iż osoba o jej nazwisku nie żyje od dwudziestu czterech lat…”

 

IMG_4321„Minęło ponad trzydzieści lat, odkąd Jack Stapleton ukończył studia i stracił kontakt z przyjaciółmi z tamtych czasów: Shawnem Daughtrym i Jamesem O’Rourke. Niezwykłe wydarzenia sprawiają jednak, że ich losy znowu się łączą. Shawn, archeolog na kairskim targu odnajduje starożytny kodeks, a nim ukryty dokument, którego treść może mu przynieść międzynarodową sławę. Idąc tropem znaleziska, wyrusza do Rzymu, by tam szukać ossuarium sprzed dwóch tysięcy lat, którego zawartość zaszokuje nie tylko hierarchię kościelną, ale też miliony wierzących na całym świecie. James O’Rourke, arcybiskup Nowego Jorku, chcąc za wszelką cenę chronić Kościół, zwraca się do Stapletona z prośbą o pomoc w zachowaniu odkrycia w tajemnicy. Jego opublikowanie może pociągnąć za sobą nieobliczalne skutki…”

 

IMG_4323„Młodzi lekarze, Angela i David Wilsonowie, po ukończeniu studiów przenoszą się do Bartlet, gdzie w nowoczesnym centrum medycznym rozpoczynają praktykę. David jest internistą, a Angela patologiem. Obydwoje wiążą z przeprowadzką ogromne nadzieje. Są przekonani, że w tym urokliwym, malowniczo położonym miasteczku i doskonale wyposażonym szpitalu spełnią się ich marzenia o szczęściu i zaspokojeniu zawodowych aspiracji, znajdą radość i ratunek dla ośmioletniej córeczki cierpiącej na rzadką chorobę układu oddechowego. Okazuje się jednak, że czeka ich wiele rozczarowań, a tajemnicze i nieoczekiwane zgony wielu szpitalnych pacjentów nie są jedynie dziełem przypadku…Ten szokujący, doskonale napisany dreszczowiec trzyma w napięciu do ostatniej strony.

 

Na pewno te książki pójdą na pierwszy ogień z racji tego, że zostały mi 3 tygodnie, żeby oddać je do biblioteki :) Wiem, że tematyka głównie kryminalna i thrillerowo-medyczna, ale to jedyne książki warte uwagi w mojej biedniutkiej bibliotece :(

Czas na KUPNE ;) książki:

 

IMG_4314

Od góry:

IMG_4325

„Kobiety z Kabulu” to historia niezwykłej kobiety, która odniosła ogromny sukces finansowy w kraju rządzonym przez islamskich fundamentalistów. Kamila, zastraszana przez uzbrojonych żołnierzy grożących jej więzieniem, walczy z przeciwnościami losu i własnymi słabościami, uzbrojona jedynie w upór, odwagę i nadzieję na lepszą przyszłość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_4327

„Mieszkający teraz z Myronem chłopak powoli odnajduje swoje miejsce w nowej szkole, ale wciąż wpada w nowe kłopoty. Zaledwie kilka dni po wydarzeniach opisanych w pierwszej książce zostaje zamieszany w podpalenie i morderstwo, ponadto wciąż szuka śladów Rzeźnika z Łodzi i tajemniczej organizacji, jaką jest Schronienie Abeona, a także usiłuje odkryć prawdę o śmierci swojego ojca.”

 

IMG_4330„Kiedy Aisha, piękna i inteligentna Azjatka, poznaje Marka – uroczego, przystojnego i odnoszącego sukcesy mężczyznę, wie, że spotkała miłość swego życia. Po krótkim narzeczeństwie i romantycznym ślubie para wkrótce spodziewa się pierwszego dziecka. Gdy jednak Aisha wraca po porodzie do domu, Mark pokazuje swoją prawdziwą twarz – nieprzewidywalnego brutala. Przerażona, bez pieniędzy, z dwojgiem małych dzieci, żyjąca od lat w strachu kobieta wstydzi się przyznać, jak wygląda jej życie. W końcu jednak rozpaczliwie prosi o pomoc…”

 

IMG_4331„Laura Walsh to kobieta po przejściach. Śmierć najmłodszej córki była dla niej prawdziwym ciosem; nigdy się z nia nie pogodziła. To wtedy zaczęła staczać się po równi pochyłej. Alkoholizm… lekomania… co jeszcze może ja spotkać? Czy upadek jest ostateczny?”

 

„Sześcioletnia Sheila nigdy się nie odzywała,nigdy nie płakała, a jej spojrzenie wyrażało  

IMG_4332

nienawiść.Porzucona przez matkę,maltretowana przez ojca.Po akcie przemocy wobec innego dziecka zostaje umieszczona w klasie dla dzieci, dla których nie ma właściwie nadziei.Wszyscy uznali,że Sheila jest stracona, wszyscy poza jedną nauczycielką, która za zasłoną gniewu dostrzegła w dziewczynie iskrę geniuszu”

 

IMG_4333„Niewiarygodna, ale prawdziwa historia dramatycznych losów pewnej miłości, którą do tej pory okrywało milczenie.

W swojej pasjonującej książce Autorka przedstawia losy miłości do arabskiego szejka, który przez lata zataja swoje pochodzenie. Pokazuje problemy wynikające z różnic kulturowych, z wszechwładzy islamskich praw i tradycji oraz bezwzględnego podporządkowania władzy rodziny. Pewnego dnia Verena widzi już tylko jedno wyjście: bez uprzedzenia zrywa kontakt z ukochanym i znika bez śladu. Nie spotkają się już nigdy więcej.”

 

IMG_4334

„Maria Stuart, królowa Szkotów – w sieci spisków i zdrady.

Uwięziona królowa to opowieść o dwóch kobietach walczących o jednego mężczyznę, a przede wszystkim opis losów pełnej determinacji władczyni, która wolała zginąć, niż wyrzec się swoich zasad i pragnienia wolności.

Maria Stuart, królowa Szkotów, zmuszona do ucieczki przed zbuntowanymi lordami, zwraca się o azyl do swej kuzynki, Elżbiety I. Lecz w Anglii zamiast bezpiecznego schronienia czeka ją proces i więzienie. Zostaje odesłana do zamku Tutbury, którego gospodarze, a zarazem strażnicy Marii wierzą, że przyjęcie pod swój dach królewskiego więźnia przyniesie im zaszczyty i bogactwa. Szlachetny i prostolinijny George Talbot jest dumny z tego, że może gościć u siebie intrygującą królową. Natomiast jego żona Bess, zaufana królewskiego kanclerza Williama Cecila, dostrzega w tym swoją szansę i pragnie ją wykorzystać. Wkrótce jednak przekonuje się ze zgrozą, że George ulega urokowi pięknej Marii, a ich zamek staje się epicentrum intryg, których ostrze jest wymierzone w samą Elżbietę, królową Anglii.”

 

 

 

Uff … Jak widzicie trochę się tego uzbierało :) ale ja bardzo się cieszę, że będę mogła zrecenzować dla Was tyle książek + jeszcze 4 które zostały mi z ubiegłego miesiąca :)

Koniecznie dajcie znać czy jakaś książka szczególnie Was zainteresowała, a na pewno pojawi się jak najszybciej :) 

Pozdrawiam! 

Mole w książkach :]

4 komentarzy na temat “Nowości na mojej półce – PAŹDZIERNIK :)

 1. Czytałam jedną książkę Cook’a, ale raczej się przy niej wynudziłam… może zły wybór, może inne są lepsze… będę musiała się przekonać.

  • A jaką czytałaś pamiętasz może? Ja jestem po pierwszej książce Cooka i muszę powiedzieć, że całkiem miło spędziłam czas, ale do Cobena nie „dorasta”. Zobaczymy jak będzie z kolejnymi :)

 2. „Uwięziona królowa” oczywiście bardzo mnie kusi i przeczytam ją na pewno :-)
  Dodatkowo chętnie przeczytałabym wszystkie Twoje zdobycze biblioteczne. Zapisałam sobie tytuły – zdecydowanie moje klimaty
  Pozdrawiam i miłej lektury :-)

  • Ja Uwięzioną królową mam już za sobą i bardzo mi się podobała :) Teraz jest okazja mi się udało znaleźć ją 25% taniej w empiku :)
   Co do zdobyczy bibliotecznych to wzięłam się za nie ostro i niedługo będą recenzje – mam nadzieję, że mnie nie rozczarują :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.