Witajcie!

 

Od dwóch dni w kioskach możecie już znaleźć kolejny tom Historii Prawdziwych i tym razem:

Jo Kinglesy, Alice Kinglesy„Alicja w lustrze”

 

IMG_5125

 

IMG_5128

 

„Kluczowym punktem była Alicja i jej doniosła decyzja, o której pisała w swoim liście do „Anoreksji, mojej przyjaciółki”: ‚Muszę zdecydować czego pragnę bardziej- ciebie i twojej chudości, czy życia z jego decyzjami’.

To poruszająca historia kilkunastoletniej dziewczyny została opowiedziana z dwóch perspektyw: matki i córki. Obie walczyły, obie przeżyły koszmar- czy wygrały? „jeśli chodzi o patrzenie w lustro, to nie wiem, czy kiedykolwiek będę zadowolona z tego, co w nim widzę. Nawet w swoim najchudszym okresie nie rozumiałam, w czym problem, wciąż uważałam, że muszę jeszcze schudnąć”

 • Jakiego wyboru dokona Alicja?
 • Dlaczego jej walka jest taka ciężka i tak trudno jej uwierzyć, że jest chora?
 • Co sprawiło, że obie z matką zdecydowały się na spisanie tej opowieści?

 

Książka zapowiada się bardzo ciekawie. Strasznie lubię tego typu historię, kiedy autor zgłębia tajemnice ludzkiej psychiki i mamy okazję postawić się w sytuacji, której nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Fajnie, że historia ma być przedstawiona z perspektywy matki i córki. Często można poznać historię osób cierpiących na anoreksję czy bulimię, ale rzadko kiedy zdarza się, żeby ktoś zastanowił się jak radzi sobie z tą chorobą najbliższa rodzina. W końcu ciężko jest patrzeć, jak własne dziecko zaczyna się zabijać i niszczyć swoje ciało i życie.

Mam nadzieję, że nie zawiodę się na tej książce tak jak to niestety było w przypadku książki „Nieprzeciętna Grace”. Temat też mnie bardzo zainteresował, bo dotoczył zespołu Aspergera, ale forma przedstawienia tej historii przez autorkę to jakaś pomyłka… Ale o tym niebawem w recenzji :)

Jak zawsze zapraszam Was też na mojego nowo otwartego twittera: @molewksiazkach  

Kolejny tom za 2 tygodnie:

Torey L. Hayden„Przełamując milczenie”

 

Pozdrawiam

Mole w książkach

7 komentarzy na temat “Historie Prawdziwe Hachette – tom 24! do kupienia w kioskach

  • Też bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość – bardzo podobały mi się poprzednie książki „Dziecko” i „Porzucona” :)

 1. Jestem ciekawa o czym będzie następna książka :) ta pozycja też się wydaje ciekawa ;)

  • Ja też już nie mogę się doczekać :) Mam nadzieję, że książka będzie fajna, bo póki co autorka mnie nie zawiodła, ale często tak jest, że opis jest strasznie intrygujący a wnętrze książki okazuje się stratą czasu…

 2. A mogłabyś napisać o czym mniej więcej jest tam opis odnośnie tomu 25? ciekawa jestem czy będzie o Sheili czy o jakimś innym dziecku, muszę zdobyć ten tom 24,liczę, że będzie ciekawa , ale to zależy od sposobu opisania tej historii.

  • Niestety wyrzuciłam już ten „kartonik” z opisem, ale na nim było dosłownie jedno zdanie o tej książce. Z tego co pamiętam będzie to zupełnie inna historia – nie będzie dotyczyła Sheili. W środę lub czwartek pojawi się na molach pełny opis :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.