Witajcie!

 

Nowy tom od wczoraj już do kupienia w kioskach :) To już 58! Jeszcze dwa i koniec! Mimo, że większość książek z kolekcji mi się podobała to cieszę się, że całość zmierza ku końcowi :) Na pewno przez jakiś czas jeszcze będę sięgała po książki w innej tematyce, ale wkrótce wrócę i do Historii Prawdziwych i będę je przeplatać inną tematyką.

 

Tom 58:

 

Tinga Horny” Oddam córkę w dobre ręce” 

 

 

 

IMG_5387

 

IMG_5388

 

” W wieku 11 lat Tinga Horny dowiaduje się, że jest adoptowana, choć ciężko było to ukryć przy jej azjatyckich rysach. Jednak dopiero po śmierci

ojca postanawia odnaleźć swoich biologicznych rodziców i wyjeżdża do Chin. Tam zanurza się w zupełnie obcej kulturze, w której dziewczęta są nic nieznaczącymi członkami społeczeństwa, a honor rodziny jest dużo ważniejszy od dobra dziecka.

 

  • Czy autorce udało się odnaleźć swoich biologicznych rodziców i czy dowiedziała się, dlaczego została oddana do adopcji?
  • Czy Tinga poczuła związek ze swoją prawdziwą ojczyzną, czy wybrała kraj, w którym się wychowała?”

 

 

Tematyka wydaje się interesująca i pewnie z chęcią sięgnę po tą książkę, bo jestem jej ciekawa, jednak mam nieodparte wrażenie, że kolekcja od jakiegoś czasu działa na zasadzie „zapchaj dziurę”. Ostatnie tomy średnio mnie zaciekawiły tematyką, o książkach w ogóle nie słyszałam, a i rozczarowań nie brakowało. Nie żałuję zakupu książek, ale liczyłam, że cała kolekcja będzie utrzymana na poziomie od którego się rozpoczęła….

 

Kolejny tom za 2 tyg:

 

 

Berit Kessler i Beate Rygiert„Nigdy nie przestanę o was walczyć”

 

 

W tym tygodniu na pewno pojawią się wreszcie nowości na mojej półce. Dokupiłam kolejne dwie książki, więc czas najwyższy :) Oprócz tego recenzje będą na bieżąco jak dawniej – 2 razy w tygodniu :)

 

Postaram się, żeby tak było. Czytam nadal dużo, mnóstwo książek czeka na recenzję, ale nie zawsze mam już kiedy usiąść i coś napisać. Mam nadzieję, że moja córeczka da mi cokolwiek napisać nie próbując roztrzaskać laptopa o wszystko co możliwe ;)

 

 

Pozdrawiam!

Mole w książkach 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.