Witajcie!

 

 

Miało być 2 dni temu, a jest dziś ;) Ciężko wszystko przewidzieć i zorganizować, ale staram się ogarnąć wszystko i napisać więcej, żeby mieć zapas recenzji i powrócić do dodawania postów 2 razy w tygodniu :) Mam nadzieję, że mi się to uda- pod koniec tygodnia pojawi się druga część, bo dojdą mi jeszcze dwie książki :)

 

IMG_5841

 

 

Niektóre książki były dodatkami do gazet- niekiedy się tak zdarza, że w kioskach długo zalegają różne książki i można je kupić w fajnej cenie – co też zrobiłam :)

 

IMG_5414

 

„Prywatny detektyw Patrick Kenzie chce się za wszelką cenę dowiedzieć, dlaczego jego dawna klientka, Karen Nicholas – atrakcyjna, energiczna i pełna życia kobieta, po pół roku od ich ostatniego spotkania, rzuciła się naga z 26. piętra jednego z bostońskich wieżowców.

Wkrótce Kenzie odkrywa, że dziewczynę prześladował stalker, który uparcie uprzykrzając jej życie, doprowadził ją w końcu do desperackiego, ostatniego kroku. Potwór działający metodycznie poza prawem staje się celem detektywa i jego partnerki Angeli Gennaro. Czy zdołają powstrzymać psychopatę, zanim sami znajdą się w śmiertelny niebezpieczeństwie?”

 

IMG_5415

 

„Jest wiek XXI, Tokio po straszliwym kataklizmie sejsmicznym całkowicie zniszczone Tokyo błyskawicznie odrasta dzięki technologii nanotechu. Czternastoletnia Chioa McKenzie, wydelegowana przez oddział fanów ze Seatle, przyjeżdża z misją sprawdzenia pogłoski o ślubie Reza- muzycznego idola młodzieży z idoru- piękną softwaerową gwiazdą. Colin Laney w Tokio załatwia swoje sprawy zawodowe.

Wszechobecność komputerów sprawia, że inteligentne maszyny mogą wpływać na zachowania ludzi. Czy tajemnicza idoru i otaczający ją splot zdarzeń sprawia, że życie wszystkich znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie? Czy świat wirtualny zdominuje rzeczywistość?”

IMG_5413

„W 1946 roku Komenda Policji Los Angeles wypowiedziała bezwzględną wojnę światu zorganizowanej przestępczości. W skład elitarnej jednostki weszło ośmiu mężczyzn, którzy otrzymali rozkaz: pozbyć się znanego bossa mafii Mickey’ego Cohena… za wszelką cenę.

Książka powstała na podstawie cyklu artykułów opublikowanych na łamach „Los Angeles Times” przez wielokrotnie nagradzanego dziennikarza Paula Liebermana. Jego opis prawdziwych wydarzeń stał się kanwą dla znakomitego filmu, w którym wystąpili Josh Brolin, Ryan Gosling, Sean Penn, Nick Nolte i Emma Stone”.

 

Mój najukochańszy autor i absolutny geniusz :

 

IMG_5833

 

 

 

„Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya. Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi.

Nastolatek wciąż wierzy, że wypadek samochodowy, w którym ojciec podobno zginął, był jedną wielką mistyfikacją. Ekshumacja zwłok tylko utwierdza go w tym przekonaniu.

Mickey próbuje dociec prawdy o ojcu, ale prowadzi jeszcze dwa niezależne śledztwa. Jedno dotyczy afery dopingowej w szkolnej drużynie koszykówki. Drugie- zaginięcia chłopaka jego przyjaciółki Emy. Chłopaka, który być może w ogóle nie istnieje”.

 

IMG_5831

 

„Trzy tygodnie z obcym mężczyzną pod jednym dachem? Jak widać, są kobiety, które nie cofną się przed niczym… Joanna, chcąc podreperować swój budżet, przyjmuje niecodzienną propozycje, a konsekwencje jej decyzji okażą się bardziej zaskakujące, niż można się było spodziewać. Powieść łączy sensacyjną intrygę z pełnym humoru spojrzeniem na rzeczywistość – czyli wszystko, co najlepsze w powieściach Joanny Chmielewskiej.”

IMG_5829

 

„Śmierć dobrego znajomego Joanny na plaży w Krynicy Morskiej i afera przemytnicza z mafijnymi porachunkami w tle tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Autorskie śledztwo, które rozpoczyna główna bohaterka, pomoże odkryć, że obie sprawy prowadzą do tego samego środowiska wpływowych osób ze świata biznesu i polityki.”

 

Czytałam blog T. Tomczyka baaardzo dawno temu, kiedy jego język był bardzo wulgarny a treść ostra. Mimo, że od dawna nie czytam jego bloga, bo uważam, że wiele stracił to ciekawość jest silniejsza i nabrałam ogromnej ochoty na jego książki:

IMG_5839

 

„W internecie wszyscy jesteśmy blogerami, tylko nie każdy jeszcze o tym wie.

Nieliczni zrozumieli, jak wielką wartością w social mediach jest umiejętność kreowania opinii, a tym samym wpływania na decyzje innych.

Najpopularniejszych i najlepiej zarabiających blogerów łączą te same, na pozór niewidoczne , cechy, które i ty możesz zdobyć. Nie jest to łatwe, ale wykonalne, jeśli zrozumiesz, że proces zarabiania zaczyna się w głowie, nie na blogu, a pieniądze są tylko pożądanym skutkiem ubocznym realizowania pasji.

Jeśli chcesz się wybić z tłumu i zarabiać na blogu, to lepszej książki, która ci to ułatwi, na rynku nie znajdziesz. To blisko 400 stron konkretów. Dowiesz się z nich, jaką mentalność powinien mieć bloger i co odróżnia dobrego twórcę od przeciętnego. Poznasz etapy, techniki i sekrety komercjalizowania bloga. Dostaniesz odpowiedź na wiele pytań, jakie zadaje sobie każdy bloger, gdy otrzymuje oferty współpracy od firm. Poznasz szczegóły najciekawszych, ale i najgorszych kampanii. Nasze największe błędy i drobne sukcesy. Jest dużo humoru, choć czasami mocno biję. Nie przeklinam. Zbyt często”

IMG_5837

 

„To nie jest książka dla blogerów, którzy chcą w tydzień zdobyć popularność, a w miesiąc zarobić milion dolarów. To pozycja dla tych, którzy rozumieją, że pisanie dobrego bloga jest sztuką. Pisanie doskonałego bloga- stylem i sposobem życia.

Dostaniesz odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie zadaje sobie każdy bloger. Odkryjesz, jak zbudować popularnego bloga. Dowiesz się, jak grać na emocjach czytelników, tworzyć unikatowe teksty i przekuwać popularność na solidne zarobki. Zobaczysz, jak zdobyć, utrzymać i animować społeczność na blogu.

Niestety, ta książka nie jest kluczem do skarbu, a jedynie mapą wskazującą do niego drogę. Twój sukces nie będzie zależał od tego, jak uważnie przeczytasz cały poradnik i czy zastosujesz się do wszystkich wskazówek. Weź z niego tylko to, co pasuje do twojego stylu, twoich planów i ambicji”.

 

IMG_5835

„Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje nagła przerwa w dostawie prądu. Włoski haker Piero Manzano podejrzewa, że może to zmasowany atak terrorystyczny. Bezskutecznie próbuje ostrzec władze, Komu mogło zależeć na wywołaniu globalnego kryzysu?

Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Zaczyna brakować podstawowych środków do życia: wody, jedzenia i ogrzewania. Nie ma benzyny, wiele państw staje przed zagrożeniem wybuchu reaktorów w elektrowniach jądrowych.

Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie”.

 

Z tego stosu przeczytałam na razie tylko jedną książkę, jak się zapewne domyślacie jest to książka Harlana Cobena, bo jakby mogło być inaczej ;)

 

Jestem ciekawa czy znacie te książki i jakie jest wasze zdanie. Mam nadzieję, że przy żadnej z nich nie stracę mojego cennego czasu :)

 

Pod koniec tygodnia druga część i dwie kolejne książki :)

 

Pozdrawiam!

Mole w książkach

10 komentarzy na temat “Nowe na mojej półce #1

  1. Ojej,naprawdę duży ten stos ;) Zazdroszczę Chmielewskiej i oczywiście oczekuję recenzji:)

  2. Bardzo ciekawy stosik. Książki Tomczyka mam, ale coś się za nie zabrać nie mogę. Muszę wreszcie do nich zajrzeć, bo kupiłam jakoś na początku roku i tak stoją nieużywane na półce ;)
    Pozdrawiam!

    • U mnie też leżą jakąś chwilę i mam zamiar w końcu przeczytać. Niebawem na pewno recenzję pojawią się na blogu. Daj znać jakie jest Twoje zdanie jak przeczytasz :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.