Hej :)

Dla odmiany dzisiaj książka zdecydowanie warta uwagi :)

Tytuł: Sobowtór

Autor: Tess Gerritsen

Stron: 399

Wydawnictwo: Albatros

 

IMG_4061-001

Przed domem doktor Maury Isles zostają znalezione zwłoki zastrzelonej bliźniaczo do niej podobnej kobiety – jak się później okazuje, o tej samej grupie krwi i dacie urodzenia.  Badanie DNA wykazuje, że Anna Leoni jest jej siostrą. Obie zostały kiedyś adoptowane. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi Jane Rizzoli.
Tymczasem Maura próbuje dowiedzieć się, kim byli jej biologiczni rodzice; trafia do wynajmowanego przez Annę domu, który kryje straszną tajemnicę. Domniemana prawdziwa matka obydwu sióstr odbywa karę więzienia za brutalne zabójstwo dwóch kobiet. Dochodzenie prowadzone przez Jane zatacza coraz szersze kręgi, ujawniając cały łańcuch planowanych z premedytacją zbrodni, których ofiarami padają ciężarne kobiety.”

 

Książki Tess Gerritsen nie są mi obce… przeczytałam już kilka thrillerów medycznych jej autorstwa i za każdym razem czytało się je bardzo przyjemnie, a już na pewno bez chwili znudzenia. Jeśli chodzi o tą książkę to muszę napisać, że jest to do tej pory najlepsza książka jaką przeczytałam tej autorki. 

 

Sama historia jest już bardzo ciekawa, wraz z kolejnymi przewracanymi stronami dowiadujemy się nowych szczegółów, coś zostaje „dopowiedziane” dając czytelnikowi szanse na ułożenie sobie w głowie prawdopodobnego rozwiązania zagadki, żeby po przeczytaniu kolejnych stron znów miał wątpliwości i starał doszukiwać się innej teorii :) To jest zdecydowanie to co lubię w książkach :)

 

Książkę bardzo przyjemnie się czyta, pochłonęłam ją w dwa wieczory, ale przy braku zmęczenia po całym dniu spokojnie jeden wieczór by wystarczył :) Wciąga niesamowicie i nie ma momentu nudy. 

 Mało któremu autorowi udaje się zaskoczyć mnie rozwiązaniem i zazwyczaj było domeną Cobena ujawnianie mordercy w ostatnich stronach, a tu Tess udało się mnie zaskoczyć. Do samego końca nie domyśliłam się kto stoi za morderstwem Anny :) 

Z czystym sumieniem mogę Wam polecić tą książkę, bo ja znalazłam w niej wszystko to czego oczekuję od kryminału!

 

Moja ocena:

 

10/10

 

 

Macie swój ulubiony kryminał, który może mnie zaskoczyć? :) 

 Pozdrawiam!

Mole w książkach :]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.